Gruntowne sprzątanie po remoncie to ogromne wyzwanie, oznaczające wygenerowanie sporego wysiłku i czasu. Od wielkości domu i ilości przeprowadzonych działań zależy ile energii musisz poświęcić na generalne sprzątanie. Powinieneś mieć świadomość, że nie da się zaprowadzić porządku w ciągu jednego dnia. Podstawą końcowego efektu jest stworzenie planu sprzątania. Od nas dowiedz się, jak się zabrać do gruntownych porządków krok po kroku. Co jest najbardziej pomocne w czasie sprzątania.
Zaczynasz od ustalenia harmonogramu prac, ułatwi Ci to porządki i krok po kroku doprowadzi do oczekiwanych finału. Plan powinien być dopasowany do własnych możliwości i trybu życia. Najlepiej wyznaczyć sobie jeden ciągły termin na sprzątanie poremontowe , np. weekend.
Planując gruntowne sprzątanie domu po remoncie, warto przygotować sobie listę czynności i wprowadzić tzw. prace przygotowawcze.
1. Pierwszym krokiem sprzątania po remoncie jest oczyszczenie przestrzeni oraz jej organizacja. Segregacja tego co zbędne i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy sprawi, że usuniesz jedno z podstawowych źródeł bałaganu.
Zasada mówiąca, że w domu powinny być tylko przedmioty potrzebne jest jak najbardziej słuszna. Rzeczy nieprzydatne, lub uszkodzone zajmują miejsce i tworzą chaos. Im więcej przedmiotów, tym większy bałagan wokół.
2. Kolejnym krokiem jest organizacja przestrzeni. Posegregowane przedmioty, wkładamy do koszy, pojemników, organizerów i ustawiamy w wyznaczonym miejscu.
3. Po pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy i posegregowaniu tych potrzebnych przystępujemy do dalszych działań.
Przygotowujemy odpowiedni sprzęt i środki czyszczące. Do gruntownego posprzątania po remoncie potrzebujemy więcej środków i chemii niż do zwykłego sprzątania.
Chemia do sprzątania po remoncie musi być odpowiednia dostosowana do zabrudzeń i czyszczonej powierzchni. Zidentyfikuj swoje zabrudzenia (rdza, pozostałości po fugach, plamy po farbie, silikonie, tłuste, stare plamy) i dopiero dokonaj zakupu.
No dobrze, mam już wszystko przygotowane i co dalej?
Zaczynamy generalne sprzątanie po remoncie.
Jeżeli masz dom lub mieszkanie kilkupoziomowe zaczynasz z góry do dołu. Zaczynasz sprzątanie od najwyższej kondygnacji i schodzisz do dołu.
W pierwszej kolejności czyścimy najwyżej umiejscowione części pomieszczeń, a więc sufit i oprawy świetlne i ściany. Potem czyścimy powierzchnie na wysokości naszego wzroku, a następnie zajmujemy się podłogą.
Po dokładnym zamieceniu i odkurzeniu podłóg przystępujemy do czyszczenia na wilgotno.
Myjemy okna, drzwi, szafy, szafki, wyposażenie, blaty itp.
Sprzątanie łazienki zaczynasz od wyczyszczenia ścian i fug. Potem myjesz oświetlenie, drzwi, szafki, wyposażenie, armaturę łazienkową i podłogę. Warto wcześniej użyć odkamieniacza jeśli łazienka długo nie była sprzątana. Osad z wody i brud w zakamarkach trzeba usunąć bardzo dokładnie. Często wymaga to kilkukrotnie powtarzanej czynności nanoszenia chemii, czyszczenia i spłukiwania.
Oczywiście łazienki zawsze sprzątamy na końcu, tam zlewamy brudną wodę podczas sprzątania, płuczemy ścierki więc siłą rzeczy cały czas z nich korzystamy.
Kuchnię należy sprzątać wyjątkowo starannie z uwagi na bakterie i inne zarazki, które mogą mieć styczność z jedzeniem. Sprzątanie kuchni zaczynamy od umycia wnętrza szafek. Następnie myjemy lodówkę w środku i z zewnątrz, okap, piekarnik, płytki, fugi, itp. Na końcu czyścimy kran i zlew.
i… gotowe!
Ponieważ nawet niewielki zakres prac remontowych oznacza obecność kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, warto tak przygotować się do wszelkich czynności, aby maksymalnie ułatwić sobie przywracanie porządku po ich zakończeniu
Domowe sposoby sprzątania generalnego, usunięcie wszystkich zabrudzeń, dylematy typu: czym umyć podłogę po remoncie, jak pozbyć się kurzu po remoncie
jakiej użyć chemii do sprzątania po remoncie, wszystkie te niewiadome przysparzają nieco problemów.
Sięgnij po pomoc profesjonalistów. Sprawdź naszą ofertę sprzątania po remoncie i budowie na: https://konturkash.com/oferta/sprzatanie-po-remoncie/
Wycena w tym wypadku zawsze jest indywidualna – zależy od przewidzianych nakładów do wykonania zlecenia.