Wszelkiego rodzaju podłogi to powierzchnie, które najczęściej i najszybciej ulegają zniszczeniu podczas codziennej eksploatacji. W zależności od użytych materiałów z czasem podłogi ścierają się, pękają, wykruszają, powstają rysy i nadmiernie się brudzą. Wymiana starych, zniszczonych powłok na nowe są niebagatelnie drogie i niosą ze sobą różnego rodzaju ograniczenia i utrudnienia.
To sprawdzona i od lat stosowana przez nas metoda. Wykonujemy ją na małych powierzchniach domowych, biurach, magazynach jak i na dużych przemysłowych obiektach.
Zastanawiasz się jak to możliwe?
Zaprezentuję w skrócie poszczególne etapy renowacji podłóg.
1. Wizja lokalna na obiekcie, ocena jakości podłogi, dostosowanie technologii pracy, wycena zlecenia, omówienie kwestii technicznych i formalnych.
2. Przygotowanie podłoża do pracy, uprzątnięcie wszystkich zbędnych i utrudniających dostęp materiałów.
3. Zdjęcie i usunięcie starych materiałów (pcv, płytki, gres, tarkett itp.).
Prace podczas renowacji podłóg rozpoczynamy zawsze od o zdjęcia z danej powierzchni zużytych powłok. Etap ten należy przeprowadzać zawsze do momentu całkowitego odsłonięta struktury.
4. Naprawa uszkodzeń (pęknięć, dziur, wszelkiego rodzaju ubytków), cena etapów i jakości prac przez klienta.
Po ocenie technicznej, analizie przyczyn powstania ubytków, rys i spękań przystępujemy do naprawy podłogi.
5. Szlifowanie posadzki specjalistycznymi maszynami
6. Zastosowanie odpowiedniej chemii
W dalszej części jest dokonywane związanie betonu. Do tego celu używamy specjalnego środka impregnującego, dzięki czemu zachodzą określone zmiany chemiczne, które zwiększają twardość szlifowanej powierzchni.
7. Zastosowanie wybranego sprzętu i maszyn do polerowania podłogi.
Zastosowanie specjalnych maszyn oraz narzędzi służących do szlifowania betonu i później jego polerowania to podstawa tego procesu.
W końcowym procesie prac należy zawsze bardzo dobrze maszynowo wygładzić oraz wypolerować powierzchnię betonową. Czynność tę należy zawsze wykonywać do momentu zamknięcia się mikroporów oraz uzyskania maksymalnego połysku. Poszczególne etapy prac wpływają bardzo korzystnie na utwardzenie i nabłyszczenie powierzchni. Czynności związane z polerowaniem należy zawsze wykonywać aż do uzyskania oczekiwanego efektu.
8. Zatwierdzenie osiągniętego efektu renowacji posadzki przez klienta
Szlifowanie i polerowanie betonu to zabieg stosowany głównie w celach renowacyjnych. Pozwala on każdej zniszczonej powierzchni nadać nowe życie.
Technologia ta zapewnia zawsze uzyskanie doskonałego efektu końcowego w postaci gładkiej, równej oraz błyszczącej powierzchni.
Jest ich kilka i na pewno są bardzo istotne, oto one:
Nie tylko, za pomocą tej metody można z powodzeniem szlifować nie tylko powierzchnie poziome, ale i inne np. sufity, stropy, słupy oraz ściany.
Cena szlifowania posadzki betonowej jest uzależniona od jej rodzaju, stopnia zniszczenia, rodzaju i ilości ubytków, preparatów użytych do polerowania oraz od oczekiwanego stopnia połysku. Koszty są bardzo zróżnicowane i wynoszą od 40 do 200 zł za metr kwadratowy. Na cenę również wpływa czy dodatkowo ma być wykonana kolorowa lub ozdobna wylewka.
Szlifowanie betonu, polerowanie oraz jego impregnacja to najszybsza, najtańsza i najmniej zakłócająca pracę obiektu technologia renowacji posadzek betonowych. Pracę można rozłożyć na etapy, wyznaczając kolejne strefy do pracy, a po zakończeniu usługi podłoga od razu może być w pełni użytkowana.
Szlifowanie posadzki to nie tylko sprzęt i narzędzia, ale przede wszystkim wiedza.
My ją mamy i rozwiążemy Twoje problemy z:
Macie dylemat z istniejącą posadzką?
Zastanawiacie się jak go rozwiązać?
Zadzwoń – zareagujemy natychmiast
Piekarek Sebastian
tel. 531 006 140
e-mail: piekarek.sebastian@konturkash.com
Klimek Małgorzata
tel. 578 028 098
e-mail: klimek.malgorzata@konturkash.com